Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej.

bbW dniach 24-25 czerwca 2017r. w Bielsku-Białej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski oraz I Puchar Bolka i Lolka w Radioorientacji Sportowej.

W trakcie imprezy przewidziano wiele atrakcji dla całych rodzin:

– koncert laureata programu „Must Be the Music”,

– aktywność pokazową radiostacji HF90TM (Halina Franek 90 TU MISTRZOSTWA, TADEUSZ MATUSIAK). Radiostacja będzie aktywna na pasmach 80-2m z okazji UPAMIĘTNIENIA 90-tej rocznicy pierszej łączności krótkofalarskiej w Województwie Śląskim.

Łączność przeprowadził Tadeusz Matusiak (wtedy piętnastoletni uczeń z Bielska-Białej, później SP6XA). Łączność miała miejsce 16 listopada 1927r. na tx i rx własnej konstrukcji kol. Tadeusza z krótkofalowcem ze Szwecji. Fakt ten został potwierdzony kartami QSL. Radiostacja pod znakiem HF90TM będzie obsługiwana przez operatorów Beskidzkiego Radio Klubu SP9KAT,

Ponadto:

– konkursy dla dzieci i młodzieży z udziałem żywego pierwowzoru postaci  Lolka z bajki o Bolku i Lolku. Będzie można posłuchać o  historii powstania tej bajki w Bielsku-Białej,

– pokaz łączności kryzysowej BASR,

– relację z imprezy będzie można oglądać i słuchać na ŻYWO! w Internecie za pośrednictwem telewizji Sfera TV oraz Radia Bielsko, gdzie  zostanie przeprowadzony konkurs poszukiwania wartościowych nagród  przy użyciu odbiorników z antenami kierunkowymi na 144 MHz :) .

UWAGA krótkofalowcy spoza Bielska-Białej!

Jeśli przyjedziecie 24 czerwca na TR „Błonia” okazując własną kartę QSL w biurze zawodów  zapewnicie w ten sposób wstęp swoim „harmonicznym”, czytaj dzieciom…:) na wiele dodatkowych atrakcji za darmo !!!.

Na imprezie będą obecne piękne modelki promujące krótkofalarstwo i radioorientację

Zapraszamy wszystkich pasjonatów fal radiowych oraz radioorientacji sportowej wraz z swoimi rodzinami do Bielska-Białej.

Informacja jak trafić:

24 czerwca godz. 11-13 Tereny Rekreacyjne „Błonia” w Bielsku-Białej  (lokalizacja , miasteczka zawodów oraz wszelkich atrakcji dla całej rodziny),

25 czerwca godz. 10-12 przy schronisku na Górze Dębowiec (tam będą zlokalizowane miasteczko drugiego dnia mistrzostw). Na miejsce można wjechać kolejką krzesełkową  – wysokość ponad 500 m n.p.m. – piękne widoki na Bielsko-Białą,  Śląsk i Beskid Mały !!!. Z tego miejsca można wybrać się dalej na górską wędrówkę w kierunku Klimczoka 1117 m n.p.m.

W celu przybliżenia dyscypliny sportowej, którą jest radioorientacja sportowa proszę zobaczyć film:

https://www.youtube.com/watch?v=tl4HztSY8Mo&t=1s

Do zobaczenia 24 i 25 czerwca w Bielsku-Białej:)

Darek SP9ETE, Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej.

 

Dodaj komentarz