Spotkanie opłatkowe 2023

Christmas_Tree_Ornament_2006_-_146F

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków Radioklubu Beskidzkiego na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się dnia 14.12.2023 o godzinie 18.00 w siedzibie SP9KAT.

Będzie nam miło się spotkać i osobiście złożyć Wam życzenia .

                                                                   Zarząd Klubu SP9KAT

                                                             

SP9WZO Silent Key.

Otrzymaliśmy przykrą wiadomość że w środę 27.09 zmarł nasz Kolega Bronisław SP9WZO z Cieszyna. Bronisław był zawsze uśmiechnięty i pełen energii, nigdy nie odmawiał pomocy i zawsze można było na Niego liczyć. Przyjaciel SP9KAT, często gościł na naszych spotkaniach klubowych i plenerowych .
Bronisław był założycielem oraz Cieszyńskiego Klubu SP9SCI, przez wiele lat angażował się w propagowanie krótkofalarstwa organizując szereg akcji dyplomowych związanych z regionem Śląska Cieszyńskiego.

Pogrzeb odbędzie się w piątek 29.09.2023 w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cieszynie o godzinie 12.00.

Pragniemy złożyć rodzinie oraz bliskim szczere kondolencje oraz wyrazy współczucia.

SP DX CONTEST 2023

sp dx
Logo-SPDXC
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału  w zawodach SP DX Contest.

Jak co roku zawody zaplanowane są na pierwszy weekend kwietnia, rozpoczynają się w sobotę 01.04.23 o godzinie 15.00 UTC  i trwają do niedzieli 02.04.23 do godziny 15.00 UTC.

Bardzo proszę o kontakt, Tymek SQ9NKW.

Pomoc dla Giviego 4L4GB

Zwracam się z prośbą do członków klubu SP9KAT o wsparcie finansowe dla Giviego 4L4GB. Nie muszę chyba przedstawiać jego sylwetki bowiem w jego domu jest przemiennik który został ufundowany przez członków klubu jak i również moją osobę. Byłem u Giviego w Telavi by naprawić przemiennik, spałem w jego domu dwie noce. Muszę powiedzieć że warunki są bardzo skromne, nie ma łazienki i ciepłej wody. Dom jest po pożarze, wszystkie okna są nieszczelne. Gdy tam spałem to wiatr hulał po mieszkaniu. Givi żyje obecnie razem z żoną za 80$ na miesiąc. To ledwo starcza na przeżycie. On nie ma możliwości podjęcia pracy bo w jego regionie młodzi nie mają pracy a co dopiero starsi ludzie. . Givi sprzedaje części z swojego starego auta by uzyskać jakieś dodatkowe fundusze na życie.

Dlatego postanowiłem mu pomóc i zorganizować remont łazienki by  mieli ciepłą wodę w domu. Jeśli możesz przekazać jakąś kwotę na wsparcie oraz poprosić innych kolegów krótkofalowców o pomoc dla niego będę wdzięczny .

Do tej pory udało się uzbierać około 290 $ 

Jesteśmy tyle warci ile potrafimy dać drugiemu człowiekowi

PayPal  g.bicholashvili@gmail.com

Moim cichym marzeniem jest zebrać dodatkową kwotę która by pozwoliła na zakup używanego TRX YAESU FT-891. Jest to jedyny mały trx który można bez problemu przewieźć w walizce w samolocie. Ja jadę do Gruzji 19 lipca tego roku.

Tu jest relacja 

 SP9DarekLaserMichalski

OK2BIQ Silent Key.

Dzisiaj otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość, że 22 lutego 2022 odszedł w wieku 78 lat nasz Kolega, znany krótkofalowiec oraz wieloletni organizator spotkań San Beskido Janek Motyka OK2BIQ. Przyjaciel Radioklubu SP9KAT gdzie wielu z nas miało okazję poznać Janka osobiście podczas naszych spotkań klubowych. Bardzo mile będziemy wspominać spotkania z Jankiem na San Beskido, do których nie było potrzeby nikogo specjalnie namawiać a świadczyła o tym liczna grupa kolegów z Bielska i okolic odwiedzających co roku Tyrę.

Informację Pogrzeb ŚP Janka odbędzie się 28.02.2022 poniedziałek o godz. 15:00 w kościele Ewangelickim w Oldrzychowicach.
To jest po drodze jak na spotkania w Tyrze, tylko jakieś 3 km bliżej.
Koordynaty GPS
49°38’22.6″N
18°39’22.9″E
lub 49.639605, 18.656352