Pomoc dla Giviego 4L4GB

Zwracam się z prośbą do członków klubu SP9KAT o wsparcie finansowe dla Giviego 4L4GB. Nie muszę chyba przedstawiać jego sylwetki bowiem w jego domu jest przemiennik który został ufundowany przez członków klubu jak i również moją osobę. Byłem u Giviego w Telavi by naprawić przemiennik, spałem w jego domu dwie noce. Muszę powiedzieć że warunki są bardzo skromne, nie ma łazienki i ciepłej wody. Dom jest po pożarze, wszystkie okna są nieszczelne. Gdy tam spałem to wiatr hulał po mieszkaniu. Givi żyje obecnie razem z żoną za 80$ na miesiąc. To ledwo starcza na przeżycie. On nie ma możliwości podjęcia pracy bo w jego regionie młodzi nie mają pracy a co dopiero starsi ludzie. . Givi sprzedaje części z swojego starego auta by uzyskać jakieś dodatkowe fundusze na życie.

Dlatego postanowiłem mu pomóc i zorganizować remont łazienki by  mieli ciepłą wodę w domu. Jeśli możesz przekazać jakąś kwotę na wsparcie oraz poprosić innych kolegów krótkofalowców o pomoc dla niego będę wdzięczny .

Do tej pory udało się uzbierać około 290 $ 

Jesteśmy tyle warci ile potrafimy dać drugiemu człowiekowi

PayPal  g.bicholashvili@gmail.com

Moim cichym marzeniem jest zebrać dodatkową kwotę która by pozwoliła na zakup używanego TRX YAESU FT-891. Jest to jedyny mały trx który można bez problemu przewieźć w walizce w samolocie. Ja jadę do Gruzji 19 lipca tego roku.

Tu jest relacja 

 SP9DarekLaserMichalski

OK2BIQ Silent Key.

Dzisiaj otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość, że 22 lutego 2022 odszedł w wieku 78 lat nasz Kolega, znany krótkofalowiec oraz wieloletni organizator spotkań San Beskido Janek Motyka OK2BIQ. Przyjaciel Radioklubu SP9KAT gdzie wielu z nas miało okazję poznać Janka osobiście podczas naszych spotkań klubowych. Bardzo mile będziemy wspominać spotkania z Jankiem na San Beskido, do których nie było potrzeby nikogo specjalnie namawiać a świadczyła o tym liczna grupa kolegów z Bielska i okolic odwiedzających co roku Tyrę.

Informację Pogrzeb ŚP Janka odbędzie się 28.02.2022 poniedziałek o godz. 15:00 w kościele Ewangelickim w Oldrzychowicach.
To jest po drodze jak na spotkania w Tyrze, tylko jakieś 3 km bliżej.
Koordynaty GPS
49°38’22.6″N
18°39’22.9″E
lub 49.639605, 18.656352

Odwołane spotkanie opłatkowe.

Z przykrością informujemy iż w związku z powiększającą się liczbą nowych zakażeń Koronawirusem (COVID-19) w naszym rejonie, nawet wśród osób zaszczepionych, jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane spotkanie opłatkowe. W obawie o zdrowie uczestników spotykający się licznie na niewielkiej, niewentylowanej powierzchni klubu, podjęliśmy przykrą ale konieczną w tej sytuacji decyzję o odwołaniu spotkania.

Informacja składkowa PZK 2021

Zarząd Oddziału Terenowego uprzejmie informuję, że składki członkowskie PZK na 2021 rok nie uległy zmianie.
Obowiązują stawki zatwierdzone Uchwałą Zarządu Głównego PZK, Nr 589/01/17 z dnia 13 maja 2017 roku.

Składka dla członka zwyczajnego120zł
Składka dla członka nadzwyczajnego SWL30 zł
Składka ulgowa dla członka zwyczajnego od 71 roku życia90 zł
Składka ulgowa dla członka zwyczajnego do 20 lat lub uczącego się do 26 lat30 zł
Składka dla członka wspomagającego20 zł

Integralną częścią składki PZK jest składka oddziałowa, której wysokość każdy Oddział Terenowy PZK ustala indywidualnie, uchwałą podjętą przez członków na walnym zebraniu Oddziału Terenowego.
W przypadku OT50 składka oddziałowa wynosi 20zł/rok i należy ją doliczyć do składki „centralnej”, czyli składka dla członka zwyczajnego wraz ze składką oddziałową wynosi w sumie wynosi  140,00 zł (120,00 + 20,00)

Istnieje możliwość opłacenia składki za pół roku. W tytule wpłaty należy podać znak wywoławczy.

Zgodnie z Regulaminem Składkowym termin opłacania składek przez członków, upływa 14 stycznia 2021 roku.
Wpłat należy dokonywać na konto OT50 (mbank)
nr: 22 1140 1010 0000 3533 4800 1024

Odbiorca wpłaty:
Polski Związek Krótkofalowców
Gliwicki Oddział Terenowy OT50
44-100 Gliwice, ul. Kochanowskiego

SP9BKP Silent Key

Wczoraj otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci
Fryderyka Olearczyk SP9BKP. Fryderyk był osobą wyjątkową, otwartym i pogodnym człowiekiem oraz doświadczonym i znakomitym operatorem który przez wiele lat łączył swoją pasję jaką było krótkofalarstwo z prowadzeniem pierwszej na Podbeskidziu komercyjnej rozgłośni, Radia Delta.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 21.10 (czwartek) o godzinie 15.00
w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla Bielsko-Biała Leszczyny
ul. Straconki 12, a pochówek na cmentarzu komunalnym w Kamienicy przy ul. Karpackiej 162

Pragniemy przekazać rodzinie i bliskim
wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Fryderyka.