Informacje składkowe na 2019.

Składki pozostają identyczne jak w zeszłym roku, zmienia się numer konta.

NOWE Konto oddziału OT-50

mBank nr: 22 1140 1010 0000 3533 4800 1024

odbiorca:
Polski Związek Krótkofalowców
Gliwicki Oddział Terenowy OT50
44-100 Gliwice, ul. Kochanowskiego

Do poniższej kwoty należy doliczyć 20,00 zł na składkę oddziałową OT50, czyli składka dla członka zwyczajnego wraz ze składką oddziałową wynosi w sumie wynosi  140,00 zł (120,00 + 20,00)

L.p. Rodzaj składki – opis Kwota
1. Składka wpisowa do PZK 0 zł
2. Składka dla członka nadzwyczajnego SWL 30 zł
3. Składka ulgowa dla członka zwyczajnego od 71 roku życia 90 zł
4. Składka dla członka zwyczajnego 120 zł
5. Składka ulgowa dla członka zwyczajnego do 20 lat
lub uczącego się do 26 lat (po przedstawieniu
odpowiedniego zaświadczenia)
30 zł
6. Składka dla członka wspomagającego 20 zł

Spotkanie opłatkowo-wyborcze.

kartkaDziękujemy wszystkim za miło spędzony czas podczas tegorocznego spotkania opłatkowego, które udało nam się połączyć z wyborami zarządu. Krótko podsumowaliśmy wydarzenia,  których w tym roku było wyjątkowo dużo, a następnie przeprowadziliśmy wybory nowego zarządu.

Po wyborach, został wyłoniony nowy skład Zarządu Radioklubu Beskidzkiego SP9KAT

prezes: MIREK SP9ONC,
zastępca: TYMEK SQ9NKW,
skarbnik: TOMASZ SQ9JXT,

Funkcję QSL manager’a obejmuje:  RADEK SQ9JXE oraz IGOR SP9AMF.

Aktualny skład komisji rewizyjnej:

SYLWIA SQ9NOW,
WALDEK SQ9OUK,
MATEUSZ SQ9IWS.

Pragniemy bardzo podziękować Tadeuszowi SP9TG ex. SQ9CWQ za wieloletnią  pracę na stanowisku skarbnika klubu. Tadeusz przez cały okres swojej pracy w zarządzie sumiennie dbał o stan klubowych finansów, które zawsze były rozliczne z największą starannością.

Dziękujemy Krzysztofowi SP9RIG za pracę w komisji rewizyjnej oraz dotychczasowemu QSL manager’owi Marcinowi SQ9AC za zaangażowanie i poświęcony czas.

Wszystkim życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze, wielu sukcesów życiu prywatnym i zawodowym w nadchodzącym Nowym Roku.

Akcja na Trzonce

1UW zeszłym tygodniu ekipa z Radioklubu Beskidzkiego (Mirek SP9ONC, Radek SQ9JXE oraz Ja) wybrała się na małą akcję serwisową na Trzonkę do Porąbki, gdzie pomieszkuje Mietek SQ9ORZ (wywołanie na CB 27.280MHz AM: Mietek Trzonka albo Kopernik).
Podczas bardzo silnego wiatru (tego samego, który zerwał dach) zgiął się ostatni segment masztu wystający ponad poziom odciągów. Maszt został w tym miejscu obcięty gumówką, oraz skręcony przy pomocy trzech dużych cybantów. Jest przez to niższy o około 1 metr ale przynajmniej moment siły zginającej będzie dużo mniejszy i szansa na ponowną tego typu awarię jest w zasadzie znikoma.
Bardzo dobrą informacją jest też to, że w przyszłym tygodniu Mietek ma mieć już wymieniony dach. Dzięki zaangażowniu CBistów i radioamatorów udało się zorganizować zbiórkę i zebrać odpowiednio dużą kwotę na remont tego dachu.
Mateusz SP8EBC

Spotkanie grupy BASR

Przekazanie pucharu GruzjaNa spotkaniu przedstawiliśmy informacje z tegorocznych działań BASR. Obyła się prezentacja zdjęć i filmu z przekazania przemiennika 4L7NIK kolegom w Gruzji.
Zostały wręczone specjalne podziękowania w formie dyplomów od krótkofalowców z Gruzji dla kolegów, członków BASR którzy wnieśli wkład w realizację tego przedsięwzięcia. Na ręce Prezesa SP9KAT Mirka SP9ONC został wręczony puchar „współpracy” od członków klubu 4L7KA z Telavi dla członków klubu SP9KAT. Puchar został odebrany przez Darka SP9ETE w czasie pobytu w Gruzji, przekazał go kierownik klubu 4L7KA – Givi 4L4GB. W trakcie spotkania czynna była okolicznościowa stacja radiowa SN100KOZ z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Spotkanie opłatkowe / wybory nowego zarządu.

kartkaSerdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków Radioklubu Beskidzkiego na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się dnia 13.12.2018 o godzinie 18.00 w siedzibie SP9KAT.

W tym roku przypada również termin wyboru nowego zarządu Klubu, w związku z tym połączyliśmy te dwie okazje w ramach jednego spotkania. Bardzo liczymy na Waszą obecność.

Remont elewacji.

Nadszedł koniec kompleksowego remontu obiektu. Poświęcony czas i wysiłek na modernizację instalacji antenowej oraz uziemienia przyniósł zamierzony efekt. Aktualnie fidery oraz główny przewód uziemiający są zabudowane pod elewacją i wygląda to bardzo estetycznie. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym.

   IMG_1347 IMG_1348