Drugie webinarium techniczne 2020.

W dniu 7 maja 2020 odbyło się drugie  planowane spotkanie techniczne BASR w formie webinarium.
Zrealizowaliśmy kolejny temat zaplanowany na wiosnę tego roku: rachunek decybelowy stosowany w radiokomunikacji, odniesienie rachunku decybelowego do  parametrów torów odbiorczych, nadawczych trasnceiverów i anten, anteny kierunkowe do łączności DX na KF i UKF, zysk anten, smukłość anten, charakterystyki promieniowania, pole elektro-magnetyczne wytwarzane przez anteny, jakie parametry anteny są ważne do łączności lokalnej i dalekosiężnej FM w pasmach UKF.W spotkaniu uczestniczyły 24 zalogowane osoby.


Linki do pobrania przestawionych prezentacji są na stronie:

http://forum.radiowo.vdl.pl/showthread.php?tid=122&pid=137#pid137

Piotr SP9LVZ

Webinarium BASR

Drugie spotkanie techniczne BASR w formie webinarium Na dzień 7 maja (czwartek) od godz. 19.00 planowane jest drugie spotkanie techniczne BASR w formie webinarium.

Tematyka spotkania :

1. Rachunek decybelowy stosowany w radiokomunikacji. Odniesienie rachunku decybelowego do parametrów torów odbiorczych, nadawczych trasnceiverów i anten,

2. Anteny kierunkowe do łączności DX na KF i UKF, co to jest zysk anten, smukłość, charakterystyki promieniowania, pole elektro-magnetyczne wytwarzane przez anteny, odpowiemy na pytanie czy antena wzmacnia sygnał ?

3. Jakie parametry anteny są ważne do łączności lokalnej i dalekosiężnej FM w pasmach UKF.

Szczegóły dotyczące udziału w webinarium przesyłam na maila.

Piotr SP9LVZ

Telekonferencja BASR.

W czwartek 2 kwietnia odbyło się pierwsze zapowiadane spotkanie video-telekonferencyjne, w który uczestniczyło 9 osób z naszego grona (choć chętnych miało być więcej którzy dostali link do logowania). Przećwiczyliśmy nowe łącze,…Omówiliśmy zgodnie z planem zagadnienie wydawania pozwoleń na bazie aktualnego rozporządzenia z 2015 r., jako że wiele osób ma starsze pozwolenie i jeszcze nie “odnawiało” w nowym trybie. Przy okazji szczegółowo zostało przedstawione prawidłowe wykorzystanie znaku z pracy w terenie i za granicą (CEPT). Drugi temat to anteny, jak powiesić, dostroić i pomierzyć dipol na 80m by najsprawniej pracował w łącznościach krajowych i europejskich. W mniejszym gronie temat anten skończyliśmy omawiać o 22.40…….. trochę się nam przeciągnęło. Została zaproponowana kontynuacja omówienia tematu anten innych typów, z zagadnieniem zysku anten i rachunku decybelowego.Spotkanie uznane za bardzo udane (zwłaszcza, że w wersji video)……

Film można obejrzeć pod adresem https://youtu.be/qrmnb2X1TVsSkładki PZK na 2020.

Składki pozostają identyczne jak w zeszłym roku.

Konto oddziału OT-50

mBank nr: 22 1140 1010 0000 3533 4800 1024

odbiorca:
Polski Związek Krótkofalowców
Gliwicki Oddział Terenowy OT50
44-100 Gliwice, ul. Kochanowskiego

Do poniższej kwoty należy doliczyć 20,00 zł na składkę oddziałową OT50, czyli składka dla członka zwyczajnego wraz ze składką oddziałową wynosi w sumie wynosi  140,00 zł (120,00 + 20,00)

L.p. Rodzaj składki – opis Kwota
1. Składka wpisowa do PZK 0 zł
2. Składka dla członka nadzwyczajnego SWL 30 zł
3. Składka ulgowa dla członka zwyczajnego od 71 roku życia 90 zł
4. Składka dla członka zwyczajnego 120 zł
5. Składka ulgowa dla członka zwyczajnego do 20 lat
lub uczącego się do 26 lat (po przedstawieniu
odpowiedniego zaświadczenia)
30 zł
6. Składka dla członka wspomagającego 20 zł

Spotkanie opłatkowe.

W czwartek  12.12. odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe. Po oficjalnym wstępie na którym Zarząd przedstawił krótkie sprawozdanie rozpoczęliśmy wspólne świętowanie. W tym roku nasze spotkanie uświetnili swoją obecnością Janek OK2BIQ  oraz Bronek SP9WZO który przyjechał z Kolegami z zaprzyjaźnionego Cieszyńskiego Klubu SP9SCI. Dziękujemy za  możliwość wspólnego spędzenia czasu w miłej koleżeńskiej atmosferze.

Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze, wielu sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.

Spotkanie opłatkowe.

Christmas_Tree_Ornament_2006_-_146FSerdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków Radioklubu Beskidzkiego na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się dnia 12.12.2019 o godzinie 18.00 w siedzibie SP9KAT.

Mamy nadzieje na miłe spotkanie w licznym koleżeńskim gronie.

                                                                   Zarząd Klubu SP9KAT