O Klubie

english version

kartka

Tak samo jak krótkofalarstwo to bardzo szerokie pojęcie i każdy znajdzie w nim coś dla siebie, tak i w naszym klubie znajdziesz wiele różnych osobowości zainteresowanych różnymi aspektami naszego hobby. Przekrój wiekowy klubu również jest bardzo szeroki – od kolegów, którzy spędzili na pasmach już ponad pół wieku do młodych adeptów sztuki posiadających wyłącznie licencje nasłuchowe. Są osoby zainteresowane elektroniką oraz techniką antenową, radionawigacją sportową, miłośnicy żucia szmat jak i zawodowcy zainteresowani wyłącznie zawodami, operatorzy foniczni oraz tacy, dla których telegrafia jest jak religia i innych emisji nie uznają, na koniec są również osoby zarażone emisjami cyfrowymi.

Służymy pomocą zarówno w zakresie uzyskania licencji lub innych problemów proceduralnych jak i nauki telegrafii, budowy anten czy urządzeń nadawczo-odbiorczych oraz doradzimy odnośnie zakupu własnego sprzętu krótkofalarskiego.

Klub dysponuje wysokiej klasy radiostacją wraz z zestawem urządzeń peryferyjnych i szerokim wachlarzem anten – zestaw ten pozwoli Ci nawiązać łączność z całym światem – nawet jeśli nie masz jeszcze licencji (pod czujnym okiem kierownika radiostacji).

Klub prowadzi również obsługę biura QSL – po zdobyciu licencji oraz opłaceniu składek PZK u nas wyślesz i odbierzesz swoje karty QSL.

Zapraszamy również osoby przebywające czasowo na naszym terenie – zarówno na dłużej jak i przejazdem – będzie nam bardzo miło poznać się osobiście.

Jesteśmy również dość aktywni na naszej klubowej częstotliwości – 145.250 – każdego dnia na nasłuchu jest tam przynajmniej kilka stacji, więc jeśli jesteś na naszym terenie i potrzebujesz pomocy nie wahaj się zawołać – jeśli nie po prostu wpadnij się przywitać.

Wszystkich sympatyków łączności na falach eteru zapraszamy na spotkania klubowe, które odbywają się regularnie co drugi czwartek w godzinach popołudniowych – szczegółowe dni otwarcia klubu dostępne są w kalendarzu, a godziny otwarcia klubu publikowane są zawsze na kilka dni przed spotkaniem w oknie mini-chat-u.

Dodaj komentarz