Podsumowanie SP DX CONTEST.

sp dxLogo-SPDXC

Kolejne zawody SP DX Contest za nami.W tym roku przypada 85-lecie contestu, po raz pierwszy zorganizowanego w 1933 roku, dlatego z kilkoma zainteresowanymi operatorami chcieliśmy upamiętnić ten jubileusz. Ze względu na brak obsady radiostacji mieliśmy nadzieję na przeprowadzenie kilkuset łączności.

Przygotowania sprzętu i próby rozpoczęliśmy z Mietkiem SP9EML w czwartek i dzięki temu w sobotę mogliśmy rozpocząć zawody punktualnie o 17.00 czasu lokalnego.Pracę rozpoczął Mietek, wcześniej dotarła Barbara SP9TPU i Arek SO9W. Ewa SQ9BDV i Jacek SP9OUV dojechali około 21.00. W trakcie zawodów odwiedził nas Romek SP9BFC.

Mieliśmy dużo dobrej zabawy, czas mijał bardzo szybko w fajnej atmosferze przy radiostacji i pysznych kanapkach zrobionych przez dziewczyny. W ten sposób stacja nadawała bez przerwy do końca zawodów.

Mimo skromnego założenia przeprowadziliśmy 654 łączności, czyli ponad sto więcej niż w zeszłym roku, co przed weryfikacją wyników w grupie MOAB MIXED, daje nam 11 lokatę na 33 startujących. Zawody były też dobrym sprawdzianem dla sprzętu który pracował bez większych niespodzianek, ale pojawiły się równeż drobne elementy do poprawy w przyszłym roku.

Bardzo dziękuję Mietkowi SP9EML, Basi SP9TPU, Ewie SQ9BDV, Jackowi SP9OUV, Arkowi SO9W.

Poydrawiam Tymek SQ9NKW

Dodaj komentarz