Pierwszy cyfrowy przemiennik w Gruzji.

Flag_of_Georgia.svgW dniach 29-30 lipca 2018 roku zabudowaliśmy w miejscowości Telavi w Gruzji pierwszy cyfrowy przemiennik w tym kraju.
Do Gruzji wyjechała ekipa w składzie Darek SP9ETE, Piotr SP9LVZ i Niko SO3ALG, na miejscu oczekiwali nas koledzy z Gruzji Givi 4L4GB u którego gościliśmy oraz Mamuka 4L2M i Vephko 4L1BB. Oprócz przemiennika DMR zostawiliśmy trzy ręczne radiotelefony cyfrowe które będą użytkowane przez Giviego 4L4GB, Vephko 4L1BB i klub w Telavi 4L7KA.
Zapewne Givi będzie najczęściej osobą słyszaną z DMR z Gruzji, w tym w kanale BASR. Rozmawia on bardzo dobrze po rosyjsku, oraz słabiej po angielsku.
W trakcie pobytu wykonaliśmy testy słyszalności do Tibilisi z Gór Gomborksich ze szczytu Tsivi ok. 1800 m n.p.m. położonego nad miejscowością Telavi. Testy w pasmie 70 cm wypadły niezbyt dobrze, decyzja o zabudowie przemiennika na Tsivi została przełożona na później. Aktualnie przemiennik pozostanie zabudowany w Telavi, ale bez problemu będzie słyszalny w dolinie Kachetii i na przeciwległych zboczach gór Kaukazu.
Do realizacji przedsięwzięcia przyczyniła się grupa krótkofalowców z Polski: SP9LVZ, SP9ETE, SP9NLT, SQ9BDB, SP9JTZ, SP9EML, SQ9JXF, SQ9JXE, SP9DLM, SP9BXU, SP9ONC, SP3F, SQ9NOW, SO3ALG, SP9MIR, SQ9IWS, SP9OUK, SP9AMG, SP9XZA, SP9WZO.

Dodaj komentarz