Wracamy do Gruzji.

Flag_of_Georgia.svgWraca temat Gruziński i sprawa przekazania przemiennika dla kolegów krótkofalowców z Gruzji.
W dniu 28 lipca 2018 ekipa w składzie: Piotr SP9LVZ, Mietek SP9EML, Darek SP9ETE, Aleksander SP9ETE-junior wybiera się do Gruzji celem zamontowania przemiennika 4L7KA (FM,DMR) w pobliżu góry Tsivi w Górach Gomborskich.

Przemiennik będzie zamontowany w stacji meteorologicznej na wysokości 1800 m n.p.m. i będzie to najwyżej zamontowany przemiennik  Beskidzkiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej. Wyjazd potrwa do 31 lipca. Nasi koledzy będą uchwytni również na flach krótkich pod znakiem 4L9PL (antena Delta MOPLK, Yaesu FT857, QTH: Telavi). Wyjazd jest następstwem zorganizowanej przez SP9KAT DX  w 2016 roku ekspedycji do Gruzji.  Przemiennik ma zapewnić łączność Doliny Kacheti z stolicą Tbilisi, pokryje również część Azerbejdżanu. Częstotliwość przemiennika TX 439.512,5, RX 431.912,5 MHz.
Łączności w grupie BASR będą słyszalne w Gruzji i vice versa.

Przemiennik jest darem kolegów z grupy BASR dla Gruzji. Będzie to pierwszy przemiennik cyfrowy w Gruzji, a drugi w ogóle w całym kraju !!!.

Jeśli ktoś z kolegów chciałby podarować jakiś niewielkich rozmiarów sprzęt np. małe handy dla młodzieży w Gruzji to będzie to mile widziane. Kontakt w tym temacie z SP9ETE lub SP9LVZ.

Zainicjowane działania przez kegów z klubu SP9KAT mają na celu rozwój krótkofalarstwa w Polsce i na świecie. Po wyprawie w 2016r. w Telavi (stolicy Kacheti) powstał radio klub 4L7KASmile

Dodaj komentarz